Pečovatelská služba

Základním principem terénní pečovatelské služby je pomáhat lidem v jejich domácím prostředí s péčí o sebe sama a částečně i o domácnost. Především senioři a hendikepovaní tak dostávají šanci na kvalitní život v místě, které dobře znají.

Oddaluje se nebo úplně eliminuje doba odchodu do pobytového zařízení. S pomocí pečovatelek dokáží být relativně samostatní a naleznou doma vše, co potřebují k pohodlnému životu. Pečovatelskou péči lze kombinovat i s domácí zdravotní péčí.

Komu je pečovatelská služba určená?

Pečovatelská služba je tedy určená osobám, které vyžadují pomoc někoho jiného. Kromě zdravotně hendikepovaných a seniorů tedy i například rodinám s hendikepovanými dětmi.Mít spolehlivého partnera, který se postará o klienta i jeho domácnost, je neocenitelná pomoc i pro blízké pečující osoby, které tuto péči z jakéhokoliv důvodu nezvládají.

Služby terénní pečovatelské pomoci nelze poskytovat osobám v karanténě, s infekčním onemocněním a závislým na návykových látkách.

Jak konkrétně pečovatelky Sestřička.cz pomáhají?

Každý klient si vybírá úkony, se kterými chce pomáhat a které zvládá sám. Díky svým zkušenostem mají pečovatelky pro každého vlídné slovo a pochopení. Trpělivost a diskrétní přístup je pro potřebné mnohdy stejně důležitou pomocí, jako samotné fyzické úkony, z nichž nejčastěji poskytujeme:

  • pomoc s péčí o sebe sama, to znamená s úkony osobní hygieny, s pohybem v bytě, s podáváním stravy, s přesunem na invalidní vozík nebo oblékáním,
  • donášku jídla a pomoc s jeho servírováním i konzumací;
  • pomoc při pohybu mimo domov, klienty doprovázíme na procházky, k lékaři, na úřady, ale i do školy nebo do zaměstnání;
  • obstarání běžných pochůzek a nákupů;
  • klasickou pomoc v domácnosti, od běžného úklidu, přes mytí oken až po praní a žehlení.

Kolik stojí pečovatelské služby?

Cena pečovatelské služby je vždy individuální, protože se odvíjí od počtu provedených úkonů, na kterých se s klientem domluvíme.

Výraznou pomoc při úhradě pečovatelských služeb v domácí prostředí představuje Příspěvek na péči, o který se žádá a který vyřizuje krajská pobočka Úřadu práce ČR.

Kde požádat terénní pečovatelky o pomoc?

Podívejte se, který tým pečovatelek Sestřička.cz působí nejblíže vašeho bydliště a kontaktujte nás. Pohovoříme si o vaší situaci a vše spolu vyřešíme tak, abychom vám mohli začít pomáhat co nejdříve.